top of page
  • Tomasz

Kursy przetrwania. Co oni tu tak naprawdę robią?

Zaktualizowano: 26 sie 2021


Kursy przetrwania


Misja SvartNordSurvival to szkolenia survivalowe z technik przetrwania, na których wrócimy do tego co zapomniane i skupimy się na roli naszej psychiki. Od głowy wszystko się zaczyna i na głowie kończy.


Współczesny świat to wielkie wysypisko nowinek techniki, mających na celu ułatwić nam życie. I dobrze. Tak naprawdę dzięki rozwojowi szeroko pojętej cywilizacji nie mamy żadnych ograniczeń. Możemy wciąż więcej podróżować, zdobywać, tworzyć, oglądać niedostępne miejsca. Pędzimy dość szybko w tym naszym życiu, często nie oglądając się za siebie. Budujemy domy, zakładamy rodziny, wyjeżdżamy na wakacje. Żyjemy mocno, intensywnie, bez zbędnej refleksji nad tym dokąd zmierzamy, wciąż coraz bardziej polegając na urządzeniach wyręczających nas nawet z codziennych czynności.


Czy ktokolwiek z Was zastanawiał się co by było, gdyby zabrakło prądu? Gdyby auta zniknęły? Gdybyś nagle musiał polegać tylko na sobie? Przetrwałbyś? Ochroniłbyś rodzinę i najbliższych? Żyjąc z dnia na dzień, mało kto z nas zastanawia się, że nagle nasze życie mogłoby popaść w ruinę. Budzisz się jutro, a tu inna rzeczywistość. Ład społeczny runął. Światem rządzą inne prawa. Niemożliwe? Czy musi wybuchnąć wojna, aby mówić o sytuacji kryzysowej? Czy dla dzisiejszego Ciebie wystarczy brak prądu i dostępu do internetu, aby mówić o przetrwaniu?


Niedawne wydarzenia pokazały, że naprawdę wystarczy nie wiele, aby zrodził się chaos, a ludzie zaczęli panikować. Panika to ważne słowo w sytuacji przetrwania. Aby przetrwać powinieneś jej unikać. Bez względu na to czy zepsuł Ci się samochód w nocy z dala od domu, czy zgubiłeś się w górach na szlaku. Sytuacja kryzysowa może Cię dopaść wszędzie. Szkolenia z technik survivalu organizowane przez ekipę SNS, to nie tylko zdobycie umiejętności w praktyce, ale to przede wszystkim próba sił. Nasze szkolenia prowadzone są bez dostępu do internetu, telefonu i mają Cię postawić w sytuacji kryzysowej, a ty masz się przekonać jak zareagujesz i czy w stresie potrafisz działać. Nasi instruktorzy dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu zaimprowizują sytuację kryzysową, trudną dla uczestnika, w której będzie musiał zastosować techniki poznane w części teoretycznej.


Techniki przetrwania


Szkolenia z technik przetrwania mogą być drogą donikąd jeżeli uważasz, że znając 8 technik rozpalania ognia to jesteś mistrz. Jesteś, ale niekoniecznie przetrwasz. Największa przeszkoda w przetrwaniu to sztywne trzymanie się planu oraz zbyt duża pewność siebie. Każda sytuacja jest inna i każde procedury należy elastycznie dostosować. Najpierw pomyśl, zrób analizę, potem działaj. Na naszych szkoleniach poczujesz ból, głód, zimno. Dotrzesz do pierwotnych instynktów, tylko po to by się sprawdzić dla samego siebie, żeby wiedzieć czy przetrwanie ma sens. Dla mnie ma i to jest moja misja.


Zapraszamy na nasze kursy i szkolenia survivalowe, kursy przetrwania.

Na naszą kadrę instruktorską składają się byli żołnierze jednostek specjalnych, medycy, instruktorzy survivalu, alpiniści, mediator służb mundurowych oraz przewodnik psa służbowego.


Kontakt tel. (+48) 507-551-264 (Magdalena)88 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page