top of page

SZKOLENIE "UCIECZKA I UNIKANIE"

I ETAP SZKOLENIA

Szkolenie ukierunkowane jest na autonomiczne działanie w symulowanej sytuacji ucieczki z zagrożonego rejonu.  Proces szkolenia rozpoczyna się od zapoznania oraz przypomnienia podstawowych jak i  bardziej zaawansowanych technik przetrwania. Ponadto zakres kursu obejmuje:

posługiwanie się środkami łączności

zasady nawigacji z użyciem busoli oraz mapy

zapoznanie z obsługą naręcznych odbiorników GPS

podstawy pierwszej pomocy

posługiwanie się środkami pirotechnicznymi ( flary ,dymy)

użytkowanie indywidualnego zestawu przetrwania

pozyskiwanie pożywienia oraz wody podczas ucieczki.

                                         II ETAP SZKOLENIA

Obejmuje bezpośrednie przygotowanie do opuszczenia zagrożonego terenu wraz z zaplanowaniem i omówieniem poszczególnych etapów "ucieczki i unikania"

Szkoleni dla wyrównania szans oraz imitacji sytuacji kryzysowej otrzymują komplet wyposażenia z którego będą mogli korzystać podczas III etapu.

                                         III ETAP SZKOLENIA

W tej części zdani jesteście już tylko na siebie, wybór trasy , tempa przemarszu czy skrócenia trasy pod groźbą bycia schwytanym. Na trasie znajdują się punkty kontrolne w których wykonać będzie trzeba określone zadania ,otrzymać dodatkowy sprzęt, czy pozyskać pożywienie. Nocleg odbywa się w zaimprowizowanych warunkach a trasa w zależności od dobranego wariantu ma dlługośc około 20-25km.

                                         IV ETAP SZKOLENIA

Obejmuje podsumowanie szkolenia wraz ze szczególnym omówieniem etapów samodzielnego działania jak również ze wskazaniem które z podjętych decyzji zadziałały na korzyść kursanta a które nie. 

Wręczenie pakietów każdemu z uczestników oraz certyfikatów ukończenia szkolenia. Transfer do miejsca wcześniejszego pozostawienia pojazdów. 

   

W sprawie rezerwacji terminów oraz ustaleń organizacyjnych kontakt mailowy lub telefoniczny.

Tel.  507 551 264 - Magdalena

e-mail: svartnordsurvival@gmail.com

pexels-saleh-bakshiev-14935773.jpg
pexels-joe-leineweber-760860.jpg
bottom of page