top of page
Planning Travels

„Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie.”

– Paulo Coelho

forest Road

Kursy przetrwania (survivalowe) - FAQ

1) Czy przed przystąpieniem do szkolenia survivalowego muszę już posiadać jakiekolwiek umiejętności związane z przetrwaniem?

- Absolutnie nie ma takiej potrzeby rozpoczynając kurs na poziomie "A" nauczysz się wszystkiego na miejscu

2) Czy ze względu na warunki pogodowe szkolenia survivalowe mogą się nie odbyć?

- Często na szkoleniach chcąc utrzymać jak najwyższy poziom jesteśmy zmuszeni "utrudniać" wykonywanie niektórych zagadnień kursantom. Jeśli pogoda jest niekorzystna jest to często większa korzyść dla kursantów niż przeszkoda. Wyjątkiem może być kurs podstawowy przy wysokich minusowych temperaturach o czym jednak informujemy każdego uczestnika osobiście odpowiednio wcześniej.

3) Czy faktycznie nie muszę niczego ze sobą zabierać?

- Wszystko czego potrzebujesz dostaniesz od nas wliczając w to krzesiwo, kubek narzędzia, śpiwór, karimatę itd. Potrzebujesz tylko wygodnego obuwia i ubrania. Jeśli chcesz przywieźć swoje własne wyposażenie , śmiało możesz to zrobić i z niego korzystać. Dokładniejsze wytyczne otrzymasz mailem.

4) Czy podczas szkolenia ktoś za mnie odpowiada?

- Każdy z uczestników jest ubezpieczony na cały okres trwania kursu. Oraz pod czujnym okiem instruktorów :D

5) Czy istnieje możliwość zmiany terminu wykupionego szkolenia?

- Jak najbardziej, jednakże potrzebujemy taką informację otrzymać 48 godzin wcześniej. Życie nie zawsze daje się kontrolować i często spotykamy się z sytuacjami na które nie mamy wpływu. Indywidualne podejście jest dla nas priorytetem, dla tego jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji zadzwoń a na pewno wypracujemy rozwiązanie.

6) Jak duże są grupy szkoleniowe?

- W myśl zasady nie ilość a jakość szkolenia z zakresu poziomu "A" ograniczamy do grup 20 osobowych a poziomu "B" do 15 osób. Mniejsza grupa szkoleniowa pozwala na bardziej indywidualne podejście.

 

7) Czy mogę przyjechać z żoną/partnerką na kurs?

- Jak najbardziej. Uczestnictwo kobiet jest stałym elementem naszych szkoleń, co więcej jedna z naszych grup składała się wyłącznie z kobiet.

8) Czy muszę być pełnoletni aby rozpocząć szkolenie?

- Jak najbardziej za pisemną zgodą opiekuna prawnego.

9) Jak i kiedy kończy się kurs?

- Kurs kończy się w zależności od jego formuły w sobotę lub niedzielę w godzinach popołudniowych. Jak? Nie odkrywajmy wszystkich kart. Pewnym jest, że otrzymasz od nas pakiet w prezencie oraz certyfikat ukończenia kursu.

  

bottom of page